EMEKLİLERİMİZE ÖDENEN BAYRAM İKRAMİYELERİ EN AZ 1.500 OLMALI

Emeklilik gibi kutsal bir hakkın korunması ve geliştirilmesi, devletimizin görevleri arasında sayılmıştır. Türkiye Emeklileri Derneği Genel Merkezi ve şubeleri, emeklilerimizin insanca yaşamaya yetecek bir aylığa sahip olmaları için mücadele vermektedir.

Bayramlar, toplumsal kaynaşmanın yaşandığı kutsal değerlerdir. Aile, akraba ve komşular bu kutsal günde bir araya gelmekte ve bayramı coşkuyla yaşamaktadır.

Bayramlarda gözler ve güler yüzler emeklilerimiz üzerinde olmaktadır. İki yıldır ödenmekte olan 1.000 TL bayram ikramiyesi, emeklilerimizin torunlarıyla ve sevdikleriyle birlikte bayramları coşkuyla kutlamasına destek olmuştur.

Dini bayramlar öncesinde emeklilerimize ödenmekte olan 1.000 TL ikramiyenin iki yıldır sabit kalmasına bir çözüm getirilmesi gerektiğini belirten TÜED Sakarya Şube Başkanı Sinan Turan, ikramiye tutarının en az 1.500 TL’ye yükseltilmesini istedi.

Ülkenin kalkınmasında alın teri ve emeği olan emeklilerimizin daha fazla desteklenmesi, aynı zamanda sosyal devletinde görevleri arasında olduğuna dikkat çeken Sakarya Şube Başkanı Turan, emeklilerimizin bayramları bayram gibi yaşaması için ikramiyelerin yükseltilmesi, emekli kesim arasında bir beklentiye dönüştüğünü söyledi.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.