BAŞKANIMIZ SİNAN TURAN’DAN BAYRAM MESAJI

KURBAN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Türkiye Emekliler Derneği Sakaya Şubesi, Kurban Bayramı mesajı yayınlandı. Bayram mesajında emeklilerimizin taleplerini gündeme getiren Şube Başkanı Sinan Turan, korona virüs salgınında emeklilerimizin ve yaşlılarımızın en büyük fedakârlığı gösterdiğini belirterek, bu zorlu süreçte devletimize ve milletimize yardımcı olduklarını söyledi:

Bayram mesajında şu görüşlere yer verildi:

“Bayramlar, özel ve kutsal günler olarak görülmektedir. Kurban bayramı heyecanımız, yaşadığımız korona virüs salgını nedeniyle yardımlaşma ve yakınlaşmanın eskisi gibi olmamasının burukluğu içindeyiz. Elbette görevlerimizi yapacağız ve yardımlarımızı yerine getirmek için çaba göstereceğiz. Büyükleri ziyaret etme ve bir araya gelmede çok dikkatli olunmalıdır. Geleneklerimiz ve ziyaretlerimiz, kültürümüzün bir zenginliğidir. Bu zorlu süreçten en kısa sürede çıkılmasını diliyoruz.

Dini bayramlar öncesinde verilen bayram ikramiyelerini, devletin şefkat elini emeklilerimize uzattığı bir ödeme olarak görüyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İki yılı aşkın bir dönemdir 1.000 TL olarak ödenen ikramiyelerin en az 1.500 TL’ye yükseltilmesini istiyoruz.

Emekli aylıkları kendi içinde dağınık olduğu kadar eşitliğe aykırı hesaplamalar da vardır. 2000 öncesi emeklilerin yapılan intibakın, 2000 sonrası emekliler içinde uygulanmalıdır. Devlet, emeklilikte ayrımcı ödemelere ve farklı uygulamalara son vermelidir. Eşitlik, hukuk sisteminin evrensel ilkesidir. Taban emekli aylığı asgari ücretle eşitlenmelidir.

Türkiye Emekliler Derneği, emeklilik hukukunda yaşanan sorunların çözümü için çalışmaktadır. İnsanca yaşamaya yetecek bir aylığın ödenmesini istiyoruz. Anayasamızda, emeklinin hak ve hukuklarının geliştirilmesinin devletimize verilen bir görevi olduğu gerçeğinin bilinmesini ve buna göre kararlar alınmasını bekliyoruz.

Milletimizin, Emeklilerimizin ve İslam âleminin kurban bayramını kutlar, sağlıklı günler dileriz.”